Американската компания Фейсбук обяви, че ще изразходва поне един милиард долара за новинарско съдържание през следващите 3 години.
Социалната мрежа и Гугъл постигнаха споразумение с австралийското правителство за кодекс на преговори с местните медии за заплащане на съдържание. Кодексът беше одобрен от австралийския федерален парламент.
Подобно законодателство до месеци планира и Канада. Фейсбук обяви, че проучва възможностите за потенциални лицензионни споразумения и инвестиции в канадската новинарска индустрия.
Фейсбук определя като "уникална" ситуацията в Австралия, където две трети от основните издания са собственост на Рупърт Мърдок - конгломерат със силно влияние върху правителствената политика. Фейсбук вече има споразумения за заплащане на новини с големи британски медии, включително "Файненшъл Таймс", "Гардиън" и "Скай Нюз".
С полет на самолет "Спартан" е бил транспортиран черен дроб след донорска ситуация в Габрово
Определиха места с лед на Луната, които могат да послужат като посока за бъдещи кацания
94 долара за барел петрол след обявеното от Тръмп двуседмично примирие с Иран