Футболистките на България до 19 г. със силна игра и драматична загуба от Финландия

футболистките разгромна загуба нидерландия първия двубой елитната фаза евро 2023
Снимка: БФС
20:36, 08.04.2023
Чете се за: 01:47 мин.

Малшансът лиши националният отбор на България за девойки от първи точки във втората фаза на европейските квалификации. Днес нашите момичетата изнесоха силен двубой и водеха срещу Финландия с 2:1, но в края допуснаха обрат. Въпреки това, тимът ни заслужи положителни оценки за представянето си срещу силния съперник.

Тимът на Финландия, който бе записал успех над домакина на Евро 2023 Белгия с 3:0 в първия си мач, бе изненадан от организираната игра на българския тим. След равностойно начало, скандинавският отбор откри резултата чрез Инка Саряноя в 19-ата минута, но точно преди почивката България нанесе двоен удар. В 43-ата минута Надежда Иванова изравни от фаул, а веднага след това Преслава Йорданова изведе „лъвиците“ напред след асистенция на Сергеева.

Резултатът се задържа непроменен до последните десетина минути благодарение на силната ни игра в защита, но в 81-ата минута Линдстрьом все пак изравни. В продължението Антикайнен донесе ценни 3 точки за Финландия.

Последният мач на България WU19 от група А7 на втората фаза на евроквалификациите е срещу Белгия на 11 април от 19:00 ч.

Чете се за: 01:12 мин.
Иван Иванов загуби от Франко Риберо във финала на турнира по тенис за мъже в София
14:48, 18.08.2024
Чете се за: 01:02 мин.
Симеон Николов бе избран за "Най-добър играч" на Балканиадата по волейбол за мъже до 20 г.
13:59, 18.08.2024
Чете се за: 00:52 мин.
Ален Делон и спортът: организатор на мач за световната титла в бокса, коментатор, фен на Формула 1
13:06, 18.08.2024
Чете се за: 05:37 мин.
Спортни новини 18.08.2024 г., 12:20 ч.
12:20, 18.08.2024