Последният оцелял българин в схемата на сингъл на турнира по тенис на клей в Пазарджик Габриел Донев отпадна на четвъртфиналите в надпреварата след поражение от Дамиен Венгер от Швейцария.
Донев допусна пълен обрат и в крайна сметка отстъпи драматично на четвъртия поставен със 7:5, 4:6, 6:7(4).
В решителния трети сет българина беше изправен до стената при 4:5 и сервис на неговия съперник, но въпреки това намери сили да стигне до тайбрек. За съжалние, там Венгер поведе с 6-4 точки и реализира още първия си мачбол, за да сложи точка на спора в срещата.
С достигането си до четвъртфиналите Габриел Донев спечели 3 точки за световната ранглиста, където понастоящем е под №1017.
По-късно днес той и Симон Антони Иванов ще играят в полуфиналите на двойки срещу водачите в схемата Александър Донски и Звонирим Бабич от Хърватия, а този двубой гарантира, че ще има българско участие в спора за трофея.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok