От утре Гърция премахва част от ограниченията, въведени срещу разпространението на вируса. Тази стъпка е част от плана за постепенно отваряне на крехката гръцка икономика, въпреки продължаващия натиск над болниците.
Археологическите музеи на открито и фризьорските салони в Гърция отварят врати от понеделник. Вечерният час през почивните дни в цялата страна ще започва с два часа по-късно - в 21.00 часа.
"Разбираме и взимаме под внимание умората, която тази ситуация причинява. Когато времето позволява, целта е да използваме откритите места, които както знаем, са по-малко опасни в сравнение със затворените", коментира Никос Хардалиас, заместник-министър по гражданска защита.
От края на месеца в аптеките ще има безплатни бързи тестове за коронавирус. В страната с 11 милионно население до момента са направени милион и 400 000 ваксинации. Според изчисленията Гърция ще е направила още над 300 000 ваксинации до края на март и всички на възраст над 60 години ще бъдат ваксинирани до май. В същото време здравната система продължава да е под натиск.
Засега в Гърция остават затворени заведенията, магазините и търговските обекти. Позволено е спортуване само в паркове в близост до дома.
Българският патриарх Даниил и Вселенският патриарх Вартоломей отслужиха Света литургия в Истанбул
Патриарх Даниил: Във времена като сегашните Православната църква е длъжна още по-високо да издигне своя глас
Патриарх Даниил връчи орден „Св. Йоан Рилски” на Вселенския патриарх Вартоломей
Патриарх Даниил разговаря с Вселенския патриарх Вартоломей в Истанбул (СНИМКИ)
СЪБИТИЯТА НА 2025: Трагедии, които можеха да бъдат предотвратени: Живот на ръба на безхаберието
Българският патриарх Даниил и Вселенският патриарх Вартоломей отслужиха Света литургия в Истанбул