Германия разгроми Македония и се класира на Световното първенство

германия северна македония
23:44, 11.10.2021
Чете се за: 02:15 мин.

Германия победи Северна Македония с 4:0 в мач от група J на световните квалификации. Седмият успех в групата им гарантира участие на Мондиал 2022 в Катар. Страната се класира на 20-ото си световно първенство, като само Бразилия има повече участия (21).

През първото полувреме Тимо Вернер изпусна най-чистото положение, след като нацели лявата греда в добавеното време.

В 49-ата минута гостите откриха резултата на националния стадион “Тоше Проески”. Томас Мюлер се озоваха лице в лице срещу стража на домакините. Той обаче не прояви егоизъм, а подаде на Кай Хаверц, който се разписа на празна врата за 1:0.

Тимо Вернер удвои преднината на своя тим в 69-ата минута. Нападателят бе изведен сам срещу вратаря от Томас Мюлер и с мощно воле направи резултата 2:0. Това бе 20-ият му гол за националния отбор.

21-ото му попадение с фланелката на Германия дойде само 3 минути по-късно, след като футболистът на Челси направи резултата 3:0 с красив фалцов удар в далечния ъгъл на вратата.

В 83-ата минута Джамал Мусиала откри сметката си за националния отбор за крайното 4:0. Това бе поредното положение, в което играч на Ханзи Флик се озова сам срещу вратая на домакините и не сгреши.

Германия си гарантира лидерската позиция в класирането с актив от 21 пункта. Северна Македония е на 3-ото място с 12 точки.