Гол в продължението донесе победата на Ню Йорк Рейнджърс над Бостън Брюинс

Александър Георгиев не игра при загубата на Колорадо Аваланч

Винсент Трочек Ню Йорк Рейнджърс
12:03, 17.12.2023
Чете се за: 03:17 мин.

Гол на Винсент Трочек 2:57 минути преди края на продължението Ню Йорк Рейнджърс победи с 2:1 като гост Бостън Брюинс в най-очаквания мач от програмата на Националната хокейна лига тази нощ.

Сблъсъкът между лидерите в Атлантическата и Столичната дивизия оправда очакванията за дерби и драматичният му финал бе следствие на това.

Домакините от Бостън поведоха в резултата в началото на втората третина чрез Трент Фредерик, но Трочек изравни за 1:1 по-малко от десет минути преди края на редовното време. Нападателят на "рейнджърите" стигна до върха в представянето си в началото на третата минута на продължението, когато осъществи чудесна комбинация с Артьоми Панарин и от малък ъгъл прати шайбата в мрежата.

Много силен мач за победителите направи и вратарят Игор Шестьоркин, който записа 21 спасявания. Джереми Суейман пък се отличи с 32 спасявания на вратата на Бостън.

Финалистът от последното издание на купа "Стенли" Флорида Пантърс разгроми с 5:1 домакина Едмънтън Ойлърс.

"Пантерите" реализираха три гола от 15 удара в първата третина, а техни автори станаха Картър Вехеге, Брендън Монтур и Александър Барков.

Зак Хайман върна един гол за домакините от Едмънтън в средата на втората третина, но малко преди нейния край Сам Бенет възстанови аванса от три гола на Флорида.

В последната третина гостите сложиха черешката на тортата с второто попадение на Верхеге в срещата.

С 38 спасявания за Флорида се отличи вратарят Сергей Бобровски.

Роденият в Русе руски вратар Александър Георгиев не игра при загубата на Колорадо Аваланч с 2:6 от Уинипег Джетс в друг мач от НХЛ тази нощ.

Отсъствието на Георгиев определено се отрази на "лавините", тъй като хокеистите на Уинипег имаха страхотна успеваемост пред гола, като вкараха шест попадения с едва 25 изстрела.

На два пъти точен за победителите бе Габриел Виларди, а по веднъж се разписаха Владислав Наместников, Алекс Яфало, Нино Нидеррайтер и Николай Елерс.

За тима на Колорадо, който вкара и двата си гола чак в последната третина, точни бяха Джонатан Друин и Джак Джонсън.