За да изразят подкрепата си, хора се събраха и пред Здравното министерство в София
Жители на Варна се събраха в двора на Многопрофилната болница "Св. Анна", за да подкрепят лекарите от детската хирургия, които подадоха колективна оставка. Отделението спира работа от 1 март. Инициативата е на Владислав Николов от Сдружение "Аз вярвам и помагам", организирал не една благотворителна кампания за детската хирургия.
Въпреки дъжда много варненци изразиха своята съпричастност към лекарите. Сред тях имаше и родители на деца, които са били спасени от детските хирурзи.
"Знам много добре как работят тези доктори и как всичко са давали от себе си. Сега изведнъж няма кой да застане зад тях."
"И с трите си деца съм била в отделението при д-р Румен Христов в далечната 2000 година. Спасил е дъщеря ми, помагал ми е за операции на синовете ми. Човек с огромно сърце, с огромен принос за всяко варненско семейство."
Организаторът на редица благотворителни кампании в подкрепа на детската хирургия във Варна Владислав Николов обвини държавата, че не прави достатъчно за болниците, на които е мажоритарен собственик.
Владислав Николов, сдружение "Аз Вярвам и помагам": "Държавата затваря болница след болница, превръщаме се в търговски мотиватори, за да може да отидем да се лекуваме някъде, което е недопъстимо."

В подкрепа на лекарите хора се събраха и пред Министерството на здравеопазването.
Надежда Ангелова, фондация "За доброто": "Болницата там и отделението покриват всички спешни случаи, детска хирургия най-вече, в цялата област, Силистра също, Добрич, Каварна. Цял екип на детско отделение, който е работил над 35 години там, става и си тръгва. И заявява ясно, че проблемът не са само заплатите. Детското здравеопазване от години е неглижирано независимо кой министър стои тук зад нас."
Сред дошлите в двора на болницата беше и кметът на Варна Благомир Коцев. Той каза, че държавата трябва да влезе във функциите си и да помогне за финансовото стабилизиране на болницата. А министърът на здравеопазването доц. Силви Кирилов e разпоредил одит в многопрофилната болница "Св. Анна", за да се установят системните проблеми, натрупани там. Той очаква доклад, за да вземе решение за последващи действия.
Проверяват сигнал за хранително натравяне на деца по време на футболен турнир в Пампорово
Протестиращи в Габрово настояха за повече сигурност и справедливост след побоя от 19 юни
Ниски изкупни цени и високи разходи: Черешопроизводители в Кюстендил с труден сезон
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите