Испания и Бразилия направиха зрелищен мач на "Бернабеу"

17-годишният бразилски играч Ендрик, който от новия сезон ще носи екипа на Реал Мадрид, влезе като резерва на почивката и малко по-късно се разписа за 2:2.

испания бразилия направиха зрелищен мач бернабеу
07:33, 27.03.2024
Чете се за: 01:17 мин.
Национални отбори

Испания и Бразилия направиха зрелищно 3:3 в контрола, играна на "Сантиаго Бернабеу".

Гол от дузпа на Родри в седмата минута даде аванс за иберийците, а Дани Олмо направи 2:0 в 36-ата минута. Петкратните световни шампиони изравниха след попадения на Родриго и на 17-годишния талант Ендрик в края на първото и в самото начало на второто полувреме.

"Ла фурия" си върна аванса в 87-ата минута след нов гол от дузпа на Родри, но Лукас Пакета направи 3:3 дълбоко в допълнителното време след нов точен 11-метров наказателен удар.

Испанците завършиха квалификационната си кампания за Евро 2024 с шест поредни победи и заеха първата позиция в своята група, но преди броени дни отстъпиха на Колумбия с 0:1 в контрола. Бразилия пък се представя крайно неубедително в пресявките за Мондиал 2026 и допусна три последователни загуби.

В дебюта на новия селекционер Доривал Жуниор обаче петкратните световни шампиони записаха престижен успех над Англия на "Уембли" (1:0).

Какви ще са новите правила на летищата в страната от 31 март?
Президентът на Украйна Володимир Зеленски поздрави националния отбор на страната за класирането на Евро 2024