Новак Джокович
от БНТ , Източник: БГНЕС
20:52, 02.07.2021
Чете се за: 01:02 мин.

Световният номер 1 Новак Джокович се класира без проблеми за осминафиналите на Уимбълдън, след като победи американския квалификант Денис Кудла с 6-4, 6-3, 7-6(7) в мач от третия кръг на надпреварата.

На Корт 1 в Ол Ингланд Клъб Джокович доминираше в първите два сета, в които проби три пъти съперника си, но в третата част Кудла изравни играта и двамата тенисисти си размениха по един пробив, преди да стигнат до тайбрек, който също бе много оспорван, но в крайна сметка сърбинът надделя с 9-7, за да затвори мача след два часа и 17 минути игра.

19-кратният шампион от Големия шлем завърши срещата с 34 печеливши удара срещу 28 непредизвикани грешки.

За място на четвъртфиналите Джокович ще спори с чилиеца Кристиан Гарин, който победи испанеца Педро Мартинес в четири сета.