Капсула на американската компания "Спейс Екс" успешно се скачи с Международната космическа станция. На борда ѝ са трима американски астронавти и един руски космонавт, които вчера излетяха от Флорида. Там те ще останат около шест месеца в Космоса.
Капсулата "Индевър", вече е използвана за четири предишни пилотирани мисии на компанията на Илън Мъск.
Въпреки войната в Украйна и наложените международни санкции НАСА и "Роскосмос" продължават на ротационен принцип да изпращат астронавти и космонавти на Международната космическа станция.
Програмата остана и една от малкото области на сътрудничество между Вашингтон и Москва.
Анджелина Джоли превръща личната си болка в актьорско изпълнение във филма "Мода"
Ватиканът започва първата реставрация на Лоджията на Рафаело от 500 години насам
Вилата на Берлускони на остров Сардиния беше продадена на шейх от Катар
Момиче на 16 години и момче на 17 години загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил между Мездра и с. Боденец