Китай изстреля космическия кораб "Шънчжоу-22", който ще бъде използван през 2026 г. от тримата астронавти, които се присъединиха към космическата станция "Тянгун" на 1 ноември тази година, съобщи Асошиейтед прес.
По-рано този месец друг екип от тайконавти от мисията "Шънчжоу-20" забави връщането си на земята с девет дни заради повреда на илюминатора на "Шънчжоу-20". Те се върнаха на земята, използвайки космическия кораб "Шънчжоу-21", който бе оставил поредния екип на космическата станция "Тянгун".

Снимки: БТА
Тримата космонавти кацнаха благополучно на Земята, но оставиха заместващия екип временно без гарантиран превоз за връщане в случай на извънредна ситуация.
Повреденият космически кораб "Шънчжоу-20", който остава в Космоса, ще бъде върнат по-късно на Земята, за да му бъде направена оценка, съобщи китайската държавна телевизия CCTV.
"Тянгун", което означава "Небесен дворец", приютява първия си екипаж през 2021 г. Тя е по-малка от Международната космическа станция, която работи вече 25 години.
С изкуствен интелект разчетоха древни свитъци, погребани при изригването на Везувий
Холивуд и ЕП обединяват усилия в защита на човека в ерата на изкуствения интелект
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите