Китай спечели всички титли в скоковете във вода на Световното първенство по плувни спортове

19:46, 03.07.2022
китай спечели всички титли скоковете вода световното първенство плувни спортове

Националният отбор на Китай в скоковете във вода затвърди доминацията си на Световното първенство в Будапеща, след като спечели златните медали и в последните две дисциплини на шампионата в "Дуна Арена".

На финала на 10-метровата кула при мъжете триумфът беше за Ян Джиан, който беше над всички с резултат 515.55 точки.

Вторият китаец в състезанието Ян Хао грабна бронзовото отличие с 485.55 точки, а между тях се нареди Рикуто Тамаи от Япония с 488.00 пункта.

В последната надпревара от програмата при дамите пък китайките Чейн И Уейн и Чан Кян грабната златото в синхронните скокове от 3-метров трамплин с резултат от 343.14 точки.

Среброто и бронзът пък останаха съответно за дуетите на Япония - Рин Кането и Саяка Миками и Австралия - Мадисон Кийни и Анабел Смит.

Слави Трифонов към Петков и Василев: Искрено ви пожелавам да се задавите с власт
Лидия Шулева: Икономиката върви добре, проблемът идва от инфлацията