От КНСБ определиха първите 100 дни на кабинета "Петков" като "нищо впечатляващо, но не и провал".
От синдиката припомниха постигнатото до момента от Правителството - като повишаването на минималната работна заплата, на пенсиите, на обезщетението за безработица, както и отпадането на таксите за ясли и детски градини. В същото време обаче сред негативите посочиха липсата на ясна политика по доходите, както и разделяне на министерствата между отделните партии и коалиции, което пречи на прозрачността.
"Балансът е по-скоро негативен, отколкото позитивен. Защото важни системни въпроси стоят нерешени. Виждаме опит за справяне на парче, криза след криза, и най-важното липса на ясна управленска програма и визия какво точно ще правим. Щяхме да правим реформи, анализи за реформи, а много от тях не са почнати въобще", заяви Пламен Димитров, президент на КНСБ.
Валя Веселинова: Потребителите трябва да бъдат разумни, да не се подлъгват по ниската цена
Симеон Караколев: Борим се да пазим износа заради шарката, а продаваме навън сиренето по 6 евро, тук го купуваме по 15-18 евро
Първият български стоманобетонен плаващ док е готов: Ще ремонтира суперяхти до 2500 тона
Не се очаква промяна в мощностите на АЕЦ "Козлодуй" заради ниското ниво на Дунав
Повдигнаха обвинения на 8 души след акцията срещу производството на фентанил
"Визия нула": Как Гърция намали с 22% фаталните катастрофи по пътищата в страната
Омбудсманът Велислава Делчева: Промените в трудовото законодателство не могат да се правят през бюджета