разследват фенове лацио расизъм мача милан
20:55, 16.10.2021

Лацио победи Интер с 3:1 в мач от 8-ия кръг на Серия А.

Това е първо поражение във футболното първенство за миналогодишния шампион.

В 12-ата минута възпитаниците на Симоне Индзаги получиха дузпа след нарушение на Елсейд Хисай. Иван Перишич направи резултата 1:0 след хладнокръвно изпълнение.

След почивката домакините също получиха дузпа. Игра с ръка в наказателното поле на Алесандро Бастони не остана незабелязана, а Чиро Имобиле възобнови равенството - 1:1.

В 81-ата минута Фелипе Андерсон завърши обрата за "лациалите". Полузащитникът се разписа на празна врата, след като топката се озова в краката му.

В добавеното време възпитаниците на Маурицио Сари подпечатаха успеха си след гол на Сергей Милинкович-Савич за 3:1. Това бе гол №50 за него с екипа на Лацио във всички турнири, а Интер е любимият му опонент. Полузащитникът има 5 попадения срещу "нерадзурите".

Интер заема 3-ата позиция в класирането с актив от 17 пункта. Лацио е 5-и с 3 точки по-малко.