Лестър обърна Манчестър Юнайтед в мач с 6 гола

Кристиано Роналдо
18:55, 16.10.2021
Чете се за: 02:35 мин.

Манчестър Юнайтед загуби от Лестър с 2:4 в мач от 8-ия кръг на Висшата лига.

Мейсън Грийнуд откри резултата, а Юри Тилеманс изравни. През второто полувреме в рамките на 5 минути Лестър стигна до обрат за 2:1, Манчестър Юнайтед изравни за 2:2 и Лестър поведе повторно за 3:2. В добавеното време Патсон Дака вкара първия си гол във Висшата лига, за да оформи крайния резултат. За разлика от равенството с Евертън, днес Кристиано Роналдо изигра 90 минути.

"Червените дяволи" се възползваха от първото по-опасно положение в мача и направиха резултата 1:0 в тяхна полза. Мейсън Грийнуд получи добър пас от Бруно Фернандеш и англичанинът даде преднина на своя тим.

"Лисиците " възобновиха равенството в 31-ата минута, благодарение на висока преса. Келеши Ихеаначо отне топката, а Юри Тилеманс се разписа със страхотен прехвърлящ удар за 1:1.

След почивката белгиецът имаше отлична възможност да удвои головата си сметка си за деня, но ударът му срещна лявата греда.

В 78-ата минута възпитаниците на Брендън Роджърс стигнаха до обрат. Чаглар Союнчу се разписа на празна врата за 2:1 след разбиркване дошло, след изпълнение на ъглов удар.

В ответната атака резервата Маркъс Рашфорд изравни резултата. Виктор Линдельоф изведе англичанинът сам срещу Каспер Шмайхел, а завръщащият се от контузия нападател направи резултата 2:2.

Играчите на домакините копираха действията на своя опонент и стигнаха до попадение скоро след изпълнение на център. Само 54 секунди след като Маркъс Рашфорд възобнови равенството, Джейми Варди отново даде преднина на тима си.

В добавеното време на мача резервата Патсон Дака отбеляза дебютното си попадение в английския елит за крайното 4:2.

Лестър прекъсна серията на Манчестър Юнайтед от 29 поредни гостувания без загуба.

Манчестър Юнайтед заема 5-ата позиция в класирането с актив от 14 пункта. Лестър е 11-и с 11 точки.

Специално пред БНТ: Кой организира първите частни полети до Космоса?