Левски спечели реванша с Шкупи с гол в последната минута

Чете се за: 02:22 мин.
Лига на конференциите
Левски Мартин Петков
Снимка: Startphoto.bg

Левски победи Шкупи с минималното 1:0 в мача реванш от втория предварителен кръг на Лига на конференциите. Резервата Марин Петков отбеляза победното попадение в 101-ата минута. Левски отстрани противника си с общ резултат 3:0 след успеха с 2:0 в първия сблъсък.

През първото полувреме домакините контролираха случващото се на терена. Жереми Петрис и Цунами отправиха единствените точни удари през първата част, но Артан Илязи спаси изстрелите.

След почивката главният съдия Лионел Чуди получи травма и бе заменен от четвъртия арбитър Лукас Фендрих.

В края на срещата Пламен Андреев се отличи с две ключови спасявания след шутове на Реналдо Сифъс.

В 101-ата минута Марин Петков оформи крайния резултат с прецизен удар извън наказателното поле.

В следващия кръг Левски ще се изправи срещу Апоел Беер Шева. Първата среща е на 10 август, четвъртък, в Израел.

Старши треньорът на Левски Николай Костов отличи играчите си и феновете дошли на стадиона да подкрепят отбора в реванш с Шкупи.

"Играхме доста прагматично. Контролирахме играта през по-голямата част от мача. Не ни се получи в атака. Тежестта падна върху играчите в средата на терена и защитниците, които се изтощиха. Последните минути даже можехме да получим гол. През целия мач владеехме ситуацията. Не дадохме на противника да сътвори нищо пред нашата врата. Радвам се, че победихме, поздравих играчите, поздравявам и публиката. Това са реалните ни възможности в момента", заяви той на пресконференция след срещата.

Виктория Бойнова спечели бронз на световното първенство по борба до 17 г.