Левски срази Черно море Тича като гост в среща от НБЛ

22:30, 27.11.2022
Чете се за: 01:42 мин.
левски срази черно море тича гост среща нбл
Снимка: НБЛ

Баскетболният отбор на Левски постигна втората си поредна победа в НБЛ, след като в среща от 7-ия кръг надигра като гост състава на Черно море Тича с 95:74 като гост.

Домакините от Варна започнаха по-добре двубоя пред празните трибуни в зала "Христо Борисов" и в самото начало поведоха с 8-2, но от този момент нататък "сините" изцяло поеха контрол върху срещата и след серия от 15:0 изградиха солиден аванс от 17:8, а до края на третата четвърт той не спря на нараства, като преди последната част гостите имаха аванс от 76:49.

В заключителните 10 минути варненци стопиха малка част от пасива си, но въпреки това не съумяха да избегнат четвърто поредно поражение в шампионата.

За Левски Джон Флорвиъс завърши с "дабъл-дабъл" – 20 точки и 14 борби, а също 20 пункта за успеха прибави Алън Арнет. За домакините от Варна пък Мартин Коцев реализира 14 точки.

В класирането "сините" вече заемат 6-то място с баланс 3-3, докато с 4 победи и 3 поражения играчите на Черно море Тича се намират на 4-та позиция в подреждането.