Лионел Меси отбеляза единствения гол за Интер Маями при равенството с Шарлът

Интер Маями остава лидер в класирането на Източната конференция.

08:22, 29.09.2024
Чете се за: 01:32 мин.
Лионел Меси Интер Маями

Срещата от редовния сезон на Мейджър Лийг Сокър между Интер Маями и Шарлът завърши при резултат 1:1. Лионел Меси донесе точка за тима си с гол през второто полувреме.

Първият точен удар на стадион "Чейс" в Форт Лодърдейл дойде именно на сметката на аржентинския национал. Седемкратният носител на наградата "Златна топка" се озова сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее с удар по земя извън наказателното поле.

След почивката гостите откриха резултата.

Бранд Бронико стреля извън наказателното поле и топката се отби от крака на Карол Швидерски за 1:0.

Десет минути по-късно възпитаниците на Херардо Мартино възобновиха равенството. Лео Меси оформи крайния резултат с фалцов удар извън наказателното поле.

В 75-ата минута дузпа за домакините бе отменена след намесата на ВАР, а попадение на гостите не бе зачетено заради засада.

След последния съдийски сигнал Меси отиде при съдията, за да изрази недоволството си от съдийството в хода на двубоя.

Интер Маями остава на върха в класирането на Източната конференция с актив от 65 пункта. Шарлът заема 7-ата позиция в подреждането с 42 точки.