Ливърпул усложни проблемите на Евертън след успех в дербито на Мърсисайд

Ливърпул Анди Робъртсън
20:23, 24.04.2022
Чете се за: 01:35 мин.

Ливърпул победи Евертън с 2:0 в мърсисайдското дерби на 34-ия кръг на Висшата лига. Андрю Робъртсън и резервата Дивок Ориги бяха точни за домакините на стадион "Анфийлд".

През първото полувреме възпитаниците на Франк Лампард се постараха да се оттеглят на почивката със суха мрежа. Играта се изнерви и не се стигна до точен удар. Това е второто шампионатно домакинство през сезона, в което Ливърпул не отправя точен изстрел през първата част след двубоя с Манчестър Сити през октомври.

След паузата играчите на Юрген Клоп наложиха натиск и очаквано стигнаха до гол. Андрю Робъртсън засече с глава центриране на Мохамед Салах, за да открие резултата.

"Червените" търсеха втори гол, който да подпечата успеха им. Дивко Ориги също се разписа с глава, за да оформи крайния резултат. Ливърпул е отборът с най-много попадения с глава във Висшата лига - 14.

Ливърпул остава на втората позиция в класирането с актив от 79 точки. Евертън се намира в зоната на изпадащите. "Карамелите" са 18-и с 29 пункта.