Лия Каратанчева продължава в третия кръг на турнир по тенис в Санто Доминго

Лия Каратанчева
Снимка: Българска федерация по тенис
19:26, 06.03.2024
Чете се за: 01:00 мин.

Лия Каратанчева се класира за третия кръг на сингъл на турнира по тенис на твърда настилка в Санто Доминго (Доминиканска република) с награден фонд 25 хиляди долара.

Каратанчева победи петата поставена Яна Колодинска (Беларус) с 6:7(5), 6:4, 7:6(5) в драматичен двубой, който продължи 3 часа и 10 минути.

В първия сет се игра без пробиви, но Колодинска спечели тайбрека със 7:5 и поведе в резултата. Във втората част българката взе подаването на съперничката си в десетия гейм и след 6:4 изравни. В решителния трети сет баларускинята взе аванс от 3:1, Каратанчева изравни 5:5. В последвалия тайбрек тя изоставаше с 4:5, но със серия от три поредни точки направи обрат и стигнаха до успеха.

В спор за място на четвъртфиналите българката ще играе с американката Леа Ма.

Йордан Терзийски, ПП-ДБ: Не тласкаме страната към избори, а към реформи