ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

бнт протест

Ловеч ще приеме първия мач между Апоел Беер Шева и Черно море

bnt avatar logo от БНТ , Източник: БТА
A+ A-
Чете се за: 01:15 мин.
Спорт

Заради напрегнатата политическа ситуация в Израел УЕФА задължава клубовете от тази страна да предоставят неутрални терени за своите домакинства.

ловеч приеме първия мач апоел беер шева черно море
Снимка: bgclubs.eu
Слушай новината

Израелският Апоел Беер Шева ще приеме Черно море в първия мач от втория квалификационен кръг на турнира на УЕФА Лига на Конференциите на стадиона в Ловеч, обявиха червено-белите от Негев на страницата си.

Заради напрегнатата политическа ситуация в Израел УЕФА задължава клубовете от тази страна да предоставят неутрални терени за своите домакинства. Израелците са избрали Градския стадион в Ловеч, който може да покрие критериите на Категория 3 на УЕФА и мачът ще се проведе там на 25-ти юли.

Това означава, че варненци ще играят и двата си европейски мача на българска земя. Реваншът на 1-ви август пък ще се играе на стадион "Лудогорец Арена" в Разград, тъй като стадион "Тича" във Варна не отговаря на условията за провеждане на европейски мачове.

Също така става ясно, че и двата отбора ще продължат да домакинстват на същите заявени съоръжения при победа в този втори кръг на третия турнир на УЕФА.

Последвайте ни

Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?