Лудогорец
Снимка: Startphoto.bg
19:02, 03.03.2024
Чете се за: 01:35 мин.

Лудогорец победи с 2:0 у дома ЦСКА 1948 в късния неделен мач от 23-ия кръг в Първа лига.

В 33-ата минута "червените" изпуснаха добра възможност, когато Педриньо получи топката във вратарското поле и стреля в левия страничен стълб. Парвиз Умарбаев направи добавка, но Серджио Падт спаси.

Три минути преди края на първата част шампионите взеха преднина в резултата. Руан Круз проби и центрира на втора греда, топката достигна до Аслак Фон Витри и той от съвсем близка дистанция се разписа за 1:0.

В 53-ата минута на срещата Рик Джонатан проби и нанесе шут към долния ляв ъгъл, който бе избит от вратаря Маринов. Бърнард Текпетей направи добавка, а след рикошет в бранител на гостите топката излезе в ъглов удар. При последвалото изпълнение Тодор Неделев центрира остро на първа греда, където Пьотровски с помощта на дясната греда покачи резултата на 2:0.

Лудогорец е на първо място в класирането с 51 точки, след като записа трети пореден успех срещу ЦСКА 1948 в рамките на само две седмици. "Червените" запазват шестото място в Първа лига.