12:54, 26.04.2021
Чете се за: 00:23 мин.
Лека атлетика
маринела нинева влезе топ вечната ранглиста българия маратона

Българската атлетка подобри своето лично постижение в маратона, финиширайки за 2.46:36 часа по време на Балканското първенство на дисциплината в Киев.

Този резултат отреди на нашето момиче 3-то място в надпреварата, като победителка стана Ана Стефулж от Хърватия с 2.36:28 часа, а втора финишира израелката Минтимар Бикая, която измина дистанцията за 2.45:40 часа.

Освен това Нинева свали повече от 8 минути от предишното си върхово постижение, което беше 2.54:47 часа и датираше от 2019 година.

Новият и личен рекорд означава, че атлетката от Дряново излезе на 10-то място във вечната ранглиста на България при жените.

Рекордьорка остава Галина Георгиева, която през 1996 година пробягва дистанцията от 42.195 км. за 2.35:02 часа.

Все още не е ясно дали загиналият атомобилен пилот е получил инфаркт преди удара