Мъжът, който намушка петима души при инцидент в близост до площад Дам в историческата част на Амстердам миналата седмица, изглежда е имал терористични намерения, съобщи нидерландската прокуратурата.
Нападателят беше задържан веднага след нападението, но до момента мотивите му оставаха неясни. Той е тридесетгодишен украинец от източния Донецки регион. Установяването на самоличността му също отне известно време, тъй като заподозреният е носел няколко документа за самоличност.
При нападението бяха ранени млад мъж от Полша, възрастна белгийка, 19-годишно момиче от Амстердам и двама американски граждани, на 67 и 69 години. Четирима от тях остават в болница в стабилно състояние.
След 17 години Лили Иванова отново излезе на сцената на зала „Олимпия“ в Париж
"Около 70–80 човека сме само доброволците, а лайковете са стотици": Велико Търново призова за още доброволческа помощ