Българският министър на отбраната Драгомир Заков участва в заседание на Консултативна група за Украйна. Тя се провежда в американската база "Рамщайн" в Германия и се председателства от американския министър на отбраната Лойд Остин.
Оценка на сигурността и на подкрепата, която в момента Киев получава, както и стратегии за дългосрочно подпомагане на Украйна, са сред темите, които се обсъждат. Във форума участват генералният секретар на НАТО - Йенс Столтенберг и представители на повече от 40 държави.
"Украйна се нуждае от нашата помощ, за да спечели днес и ще се нуждае от нашата помощ, когато войната приключи. Както казва президентът Байдън, нашата помощ за сигурност е отишла директно към предните линии на свободата и към безстрашните и опитни украински бойци, които устояват на натиска. Мои украински приятели, ние знаем за трудностите, които понасяте и вие трябва да знаете, че можете да разчитате на всички нас. И затова ние сме тук днес, за да укрепим арсенала на украинската демокрация", каза Лойд Остин.
Полският президент наложи вето на закони, даващи повече права на еднополови двойки
Български гранични полицаи участваха в международна операция за трафик на мигранти (СНИМКИ)
Катастрофа предизвика километрично задръстване на пътя Созопол – Приморско (СНИМКИ)
Пожар на голяма площ пламна в района на Баритната мина край Стара Загора (СНИМКИ)