Нефтохимик 2010 се класира за полуфиналите на мъжкото волейболно първенство

нефтохимик 2010 обърна волейболния левски доближи точка лидера цска
Снимка: Национална волейболна лига, Startphoto.bg
21:03, 06.04.2023
Чете се за: 01:57 мин.

Водачът в редовния сезон в мъжкото волейболно първенство Нафтохимик се класира за полуфиналите, след като постигна втора победа срещу Пирин Разлог с 3:1 (20:25, 25:16, 25:14, 25:23). Отборът от Бургас спечели преди няколко дни отново с 3:1 у дома, а сега повтори успеха в зала "Септември" в Разлог, като взе серията с 2:0.

Въпреки това мачът започна отлично за домакините, които спечелиха първия гейм с 25:20. В следващите три части превъзходството на отбора на Атанас Петров беше пълно и те дадоха общо 53 точки на съперника.

Отборът от Бургас надигра съперника си във всички елементи - 56-38 успешни атаки, 10-5 аса, 9-8 блока. Бургазлии обаче допуснаха повече грешки - 27-20.

Аксел Трухчев от Нефтохимик 2010 стана топ реализатор в двубоя, записвайки 22 точки. 14 добави Калоян Балабанов, а с 12 завърши Тодор Димитров.

За Пирин най-резултатен беше капитанът Дейвид Кръстев с 21 точки, а с 13 се отличи Кристиян Алексов.

ЦСКА победи гостуващия Дея спорт с 3:2 (21:25, 25:22, 23:25, 25:21, 15:10) и изравни на 1:1 серията от четвъртфиналните плейофи. Третия мач ще се играе на 8 април в Бургас.

"Червените" отстъпваха с 1:2 гейма, но успеха да направят обрат след 25:21 и 15;10 в тайбрека.

С 32 точки за успеха най-резултатен беше Димитър Димитров, а за Дея спорт Николай Учиков записа 28 точки.

Какви лични данни изисква TikTok и може ли Китай да се сдобие с тях?
Юлия Иванова: Отборът ни изглеждаше уплашен