Ница се върна на върха във френската Лига 1 след домакинска победа срещу Рен

Ница победи с 2:0

ница върна върха френската лига домакинска победа рен
09:04, 06.11.2023
Чете се за: 01:57 мин.

Ница се върна на първото място в Лига 1 след домакинска победа с 2:0 срещу Рен в двубой от 11-ия кръг във Франция.

Попадение на Жереми Бога през първото полувреме и късен гол от свободен удар на Софиан Диоп, при който топката се отклони във вратаря на Рен Стив Манданда, осигуриха на Ница четвърти пореден успех.

Тимът води класирането с 25 точки, с една повече пред шампиона Пари Сен Жермен и с две пред третия Монако. Рен заема 11-а позиция с 12 точки.

Точно преди почивката домакините откриха резултата, когато Терем Мофи се промъкна покрай защитата, стигна до далечната греда, където подаде на Бога и той се разписа.

Юсуф Ндайишимийе от Ница получи директен червен картон в 75-ата минута след преглед със системата за видеоарбитраж ВАР заради грубо влизане срещу Енцо Ле Фее.

Ница спечели пряк свободен удар точно на границата на наказателното поле три минути преди края, когато Омари получи директен червен картон за нарушение срещу Еван Гесан. Последвалият удар на Диоп срещна напречната греда и рикошира в гърба на Манданда, за да влезе в мрежата.

Пресиян Коев, БФТ: Класирането на Григор Димитров за финала в Париж е огромен успех