И. ф. главен прокурор Борислав Сарафов ще има доста работа, ако данните за връзките на Мартин Божанов-Нотариуса със съдебната система се окажат верни. Това заяви в сутрешния блок "Денят започва" Николай Кокинов, бивш градски прокурор на София.
"Виждаме, че има желание за разчистване на къщичката и че г-н Сарафов ще има доста работа в тази насока, ако тези данни, които се изнасят в последните дни и часове са верни. Това е уродливо и доста опасно явление, ако говорим действително за подобен синхрон между въпросния Мартин Божанов - Нотариуса и гравитиращите около него хора. Ако действително тази група е имала и подобни контакти в рамките на съдебната система, това вече е много сериозно", каза Кокинов.
"Факт е, че изведнъж почнаха да излизат доста пострадали, твърде много информация излиза и се оказва, че твърде много хора имат отношение към неговите действия и биха могли да бъдат основателно засегнати и потенциални поръчители и респективно извършители на това, което се случи с него", допълни той.
На въпрос защо чак сега излизат наяве схемите на Нотариуса Кокинов отговори:
"Може би за всеки е било удобно да мълчи към онзи момент".
Вижте целия разговор във видеото
Гледайте повече теми от "Денят започва"
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok
Намерете ни в Google News
Няма военна заплаха за България, поради което не е необходимо да се предприемат допълнителни мерки извън обичайно, каза Йордан Божилов
Съдът остави в ареста седем от обвиняемите за участие в престъпна група за изнудване
Двойка гръцки изтребители вече патрулира във въздушното пространство на България
Доналд Тръмп разочарован от липсата на желание съюзниците на САЩ да обезопасят Ормузкия проток
Протест на шофьори на линейки в Бургас заради глоби за превишена скорост и минаване на червено