Николай Колев и Георги Татаров и техният Нарбон стигнаха до втора победа във френското първенство

николай колев георги татаров техният нарбон стигнаха втора победа френското първенство
13:46, 18.12.2023
Чете се за: 01:57 мин.

Отборът на Нарбон с българите Николай Колев и Георги Татаров в редиците си записа втория си успех от началото на сезона във френското първенство, след като срази втория в класирането Нант с 3:1 (25:21, 21:25, 25:22, 25:23) гейма в двубой от 12-ия кръг на първенството.

Родните състезатели изиграха солиден мач за победителите, като централният блокировач Колев отбеляза 11 точки, а Татаров приключи със 17.

По този начин тимът Нарбон вече събра 7 точки на 14-ото място в подреждането, с което се изравни с предпоследния Илак Волей.

Малко по-рано в неделния ден Монпелие загуби от Пари с 2:3 (23:25, 20:25, 25:20, 25:23, 8:15) гейма у дома. Българинът Димитър Димитров игра само в първите два гейма за домакините, като отбеляза само една точка от девет атаки. Монпелие заема 5-о място в класирането с 24 точки от 12 мача.

Друг роден национал, който се подвизава във Франция, Денис Карягин не игра при победата на Сейсърс Тулуза над Плесис-Робинсон с 3:1 като гост.

В още един мач от кръга Туркоан се наложи над Сен-Назер с 3:2 (25:21, 20:25, 20:25, 25:23, 15:11) гейма, като българинът Петър Христосков влезе на някоклко пъти за победителите, за да изпълни сервис и успя да пласира един аз. Към момента Туркоан е на 4-о място в класирането с 24 точки.

Социалистическа Коледа пресъздадоха в Букурещ (Снимки)