Нотингам Форест се изкачи в Топ 5 на Висшата лига след победа при визита на Лестър

Гостите спечелиха срещата във второто полувреме, благодарение на два гола на Крис Ууд.

Нотингам Форест
09:37, 26.10.2024

Нотингам Форест се изкачи до петото място във Висшата лига след победа с 3:1 над домакина Лестър в двубой от деветия кръг на английското футболно първенство. Крис Ууд се разписа на два пъти през второто полувреме, за да осигури успеха за своя тим.

Райън Йейтс изведе Форест напред с красив гол в 16-ата минута, преди Джейми Варди да изравни за домакините в 23-ата. Гостите бяха много по-добри през второто полувреме и двете попадения на Ууд бяха достатъчни за трите точки.

Тимът от Нотингам можеше да спечели и с по-голяма разлика, но вратарят на Лестър Мадс Хермансен направи страхотно спасяване след удар на Николас Домингес, Калъм Хъдсън-Одои удари гредата, а Йейтс пропусна отлична възможност.

Форест събра 16 точки от девет мача и влезе в топ 5, въпреки че са изиграли мач повече. Лестър остава на 14-о място с 9 точки.