Преди Варна гимнастичката проведе мастър клас и в София.
Гимнастички от България тренираха с олимпийската шампионка от Токио 2020 Линой Ашрам. Израелката проведе майсторски клас във Варна, в който взеха участие над 60 грации от 7 клуба.
Преди две години Линой Ашрам смая света, след като спечели олимпийска титла в Токио в индивидуалната надпревара. Днес, момичето от Израел е вдъхновение за много млади гимнастички, които мечтаят да постигнат нейните успехи.
"Тя е изключителен спортист, доказал се в годините, с много труд и постоянство постигна тази златна мечта", сподели преди БНТ Филипа Филипова, главен треньор на клуб „Чар ДКС“ - Варна.
Заниманието с Ашрам включваше загрявка, обща физическа подготовка, трудности с тяло и техника с уреди.
"Да научим някакви нови елементи е много хубаво, за да ги сложим на съчетания", коментира и София Чижик - състезател на клуб „Чар ДКС“ - Варна.
Нейната съотборничка Анастасия Калиева също изрази задоволството си от това да работи с олимпийската шампионка.
"Много ми е приятно да тренирам с такива големи гимнастички", каза Калиева.
В тренировката участваха гимнастички от 8 до 17-годишна възраст от клубове от Варна, Бургас, Велико Търново и Русе.
Линой Ашрам е във Варна по покана на Филипа Филипова.
"Това е наистина събитие, да се докоснеш до олимпийската шампионка, да можеш да черпиш всичко от нея. Ще им покаже, че пътят до върха никак не е лесен, и само отдадените могат да достигнат до върха", заяви Филипова.
Преди Варна, Линой Ашрам проведе мастър клас и в София.
Вижте целия материал във видеото!
Автор Петър Дойкински
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok