Райо Валекано победи Осасуна за първа победа в Ла Лига от началото на февруари

райо валекано победи осасуна първа победа лига началото февруари
09:05, 15.04.2023
Чете се за: 02:07 мин.

Тимът на Райо Валекано се справи с Осасуна с 2:1 като домакин в среща от 29-ия кръг на испанската Ла Лига. Двата състава заемат съответно осмо и девето място във временното класиране. За Райо Валекано това бе първа победа от началото на февруари и общо девет мача в първенството. Отборът излезе на осма позиция с 40 точки, а деветият Осасуна е с две по-малко – 38.

Домакините поведоха с два гола в рамките на три минути в края на първото полувреме. В 40-ата минута Аридане Ернандес си отбеляза автогол и Райо Валекано поведе с 1:0, а Иси Паласон бе точен три минути по-късно, възползвайки се от неубедителни действия на защитата на Осасуна.

Мойсес Гомес върна едно попадение за гостите, намалявайки на 1:2 в 66-ата минута на двубоя, но до края футболистите на Райо Валекано опазиха преднината си.

И двата тима все още имат шансове за шестото място, което би им донесло участие в Лигата на конференциите през следващия сезон, а Осасуна може директно да се класира за Лига Европа, ако победи Реал Мадрид във финала на турнира за Купата на краля в Испания на 6 май.