Рилски спортист надви Левски на старта на новия сезон в НБЛ

рилски спортист надви левски старта новия сезон нбл
Снимка: БФ Баскетбол
20:59, 08.10.2022
Чете се за: 02:05 мин.

Отборът на Рилски спортист премина през Левски в София за старт на сезона в НБЛ. Самоковци победиха подмладения тим на „сините“ с 89:73 като превъзхождаха своя съперник през цялото време.

Двубоят бе сравнително равностоен през първата част, като домакините съумяха да се държат близо в резултата благодарение на силната игра на бившия капитан на Рилски Златин Георгиев. След това обаче тимът, воден от Людмил Хаджисотиров методично започна да трупа по малко преднина във всяка четвърт и да спечели първи успех за редовния сезон.

Шестима от състава, спечелил Суперкупата на България преди 5 дни, записаха двуцифрен точков актив. С най-много – 16 точки се отличи Брендън Рандолф, но най-полезен с 14 точки и 12 борби бе Димаджо Уигинс. По 11 точки записаха националите Чавдар Костов, Александър Янев и Деян Карамфилов, а с 10 точки се включи младежкият национал Васил Попов. Преди мача от щаба на самоковци обявиха, че Мирослав Васов е с фрактура и ще пропусне голяма част от сезона.

По 19 точки за сините записаха Георгиев и Райън Райт. В двубоя не играха Алън Арнет и Джон Ричард Флорвеус.

В следващия кръг Рилски спортист приема Балкан в Арена Самоков, а Левски гостува на Спартак Плевен.

"Спортувай с президента": 500 деца се включиха в първия турнир по гимнастика