Рилски спортист надви вицешампиона Монтана 2003 в женското баскетболно първенство

рилски спортист надви вицешампиона монтана 2003 женското баскетболно първенство
Снимка: БК Рилски спортист Самоков
18:21, 29.03.2023
Чете се за: 02:32 мин.

Носителят на сребърните медали от турнира за Купата на България през тази година Рилски спортист победи Монтана 2003 с 69:62 (21:17, 11:19, 18:14, 19:12) като домакин в Самоков в мач от 10-ия кръг от втория етап, Първа тройка в първенството на България по баскетбол за жени.

Поражението за вицешампиона от 2022 година Монтана 2003 е първо срещу съперник различен от шампиона и носител на Купата на страната Берое Стара Загора за настоящия сезон. Тимът от Монтана вече има 4 загуби от 7 изиграни мача в Първата тройка, а за Рилски спортист успехът е първи във втория етап на първенството след 6 поредни поражения.

Двата състава направиха много оспорван двубой в „Арена Самоков“, който премина с поделено надмощие и размяна на водачеството. Гостите овладяха повече борби (39-34), но направиха и повече грешки (20-13).

Баскетболистките на Монтана 2003, които през миналия уикенд участваха във Финалната четворка на Адриатическата лига и завършиха на четвърто място, водеха на почивката с 36:32. В третата четвърт гостите записаха най-голямата преднина в срещата от 10 точки при 45:35, но Рилски спортист отговори със силна серия и изравни за 50:50 преди финалните 10 минути. В тях домакините бяха по-стабилни, водеха в резултата и стигнаха до победата.

Деница Манолова бе най-резултатна за Рилски спортист със 17 точки и 10 борби. Раня Абурая отбеляза 16 точки и 3 борби, а по 14 точки вкараха Вероника Джикова и Ивана Бонева.

За Монтана 2003 Габриела Николова се отчете с 23 точки, 8 борби и 4 асистенции.

В последните два кръга от Първата тройка в първенството при жените Рилски спортист ще гостува на Берое в Стара Загора на 31 март, а на 8 април Монтана 2003 ще посрещне Берое.