Рилски спортист победи Монтана 2003 и изравни полуфиналната серия в женското баскетболно първенство

рилски спортист победи монтана 2003 изравни полуфиналната серия женското баскетболно първенство
Снимка: БФ Баскетбол
20:10, 21.04.2023
Чете се за: 01:47 мин.

Отборът на Рилски спортист победи вицешампиона Монтана 2003 с 58:54 (12:15, 19:10, 15:15, 12:14) като домакин в Самоков във втората среща от полуфиналния плейоф между двата тима в първенството на България по баскетбол за жени. Така Рилски спортист изравни резултата в серията на 1:1 победи и предстои трети решителен двубой, който ще се играе в Монтана на 23 април, неделя от 18:00 часа.

За финала вече се класира шампионът Берое след успех с 2:0 победи над Шампион 2006.

Баскетболистките на Рилски спортист, които победиха Монтана 2003 и в края на миналия месец в среща от редовния сезон на първенството, имаха превъзходство през по-голямата част от мача в „Арена Самоков“. Домакините поведоха с 31:25 след първото полувреме и запазиха аванса си в равностойна трета четвърт. До края гостите от Монтана не успяха да наваксат изоставането си.

Вероника Джикова бе най-резултатна за Рилски спортист с 19 точки, 2 борби и 5 асистенции, а Радина Илиева добави 15 точки, 6 борби и 3 асистенции.

За Монтана 2003 Габриела Николова игра пълни 40 минути и завърши с „дабъл-дабъл“ от 13 точки и 11 борби, а Анджелика Митрашинович отново пропусна мача.