Рилски спортист победи Монтана 2003 и отново ще спори за трофея в турнира за Купата на България по баскетбол при жените

Във финала на надпреварата утре в "Арена Самоков" състезателките на Рилецо ще се изправят срещу Берое Стара Загора

рилски спортист победи монтана 2003 отново спори трофея турнира купата българия баскетбол жените
Снимка: БФ Баскетбол
20:10, 10.02.2024
Чете се за: 01:57 мин.

Рилски спортист стана вторият финалист в турнира за Купата на България по баскетбол при жените, след като в оспорвана битка в своята "Арена Самоков" домакините се наложиха със 79:68 над Монтана 2003.

Двубоят започна по-силно за баскетболистките на Маргарита Маринкова, които в края на първата четвърт имаха преднина от 21:13, но до почивката гостенките стопиха част от пасива си, за да дойде тя при 41:36 в полза на Рилецо.

След подновяването на играта резултатността и от двете страни падна, но постепенно и двата тима коригираха мерниците си, а в края на третата част съставът от Самоков съумя да изгради двуцифрен аванс при 61:51.

В хода на заключителните 10 минути състезателките от Монтана опитаха да се върнат в битката, но тези на Рилски спортист не допуснаха да изгубят инициативата и в крайна сметка заслужено се поздравиха с успеха след 79:68.

За победителките най-добра бе Деница Манолова с 25 точки, а Вероника Джикова завърши мача с 13.

От другата страна Янина Тодорова бе най-резултатна за Монтана 2003 с 14 точки, докато с 12 се отчете Тери Батъл.

По този начин в утрешния ден един срещу друг в спора за трофея ще се изправят отборите на Рилски спортист и Берое Стара Загора в повторение на миналогодишния финал, когато победата беше за старозагорския тим.

Калин Стоянов пред БНТ: МВР възстановява полицейските управления по границите ни с Турция и Сърбия