Рилски спортист прекъсна серията на Левски и записа 11-а поредна победа в НБЛ

21:13, 22.12.2022
рилски спортист прекъсна серията левски записа поредна победа нбл
Снимка: БФ Баскетбол

Баскетболният отбор на Рилски спортист остана единствения непобеден тим в НБЛ, след като записа 11-ата си поредна победа от началото на сезона, надигравайки с 89:73 у дома състава на Левски.

С успеха си самоковци сложиха и край на серията на "сините", които спечелиха всеки един от последните си седем двубоя в шампионата.

Мачът в "Арена Самоков" протече много равностойно, като двата отбора на няколко пъти си разменяха водачеството, но нито един от тях не съумяваше да се откъсне в резултата. Така, преди решителните 10 минути светлинното табло показваше 60:60.

В заключителните минути на срещата обаче домакините показаха малко повече свежест и това им помогна да натрупат аванс от 16 точки, което и в крайна сметка им донесе крайния успех.

Най-резултатни за победителите станаха Димаджо Уигинс и Александър Янев, които завършиха с по 18 точки, а Уигинс добави и 10 борби, за да оформи "дабъл-дабъл". Силен мач изигра още и българският национал Деян Карамфилов, който също направи "дабъл-дабъл" - 11 точки и 13 асистенции.

За гостите от Левски пък Лъчезар Димитров бе над всички със своите 16 точки.

В класирането Рилски спортист остава лидер с актив от 22 точки и баланс 11-0, докато "сините" са на четвъртото място с 18 пункта и баланс 7-4.

Климатик предизвика пожар в стая за почивка на гара Разпределителна в Пловдив, няма пострадали (СНИМКИ)
Пловдивчани на протест: Искат извънредна сесия на Общинския съвет по казуса с Панаира