рилски спортист разправи ямбол дома
Снимка: БФ Баскетбол
21:25, 14.12.2022
Чете се за: 02:15 мин.

Отборът на Рилски спортист надигра състава на Ямбол със 104:67 (26:18, 21:17, 29:17, 28:15) като домакин в „Арена Самоков“ в отложен мач от осмия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).

Така самоковци постигнаха десета поредна победа в шампионата и продължават без поражение, заемайки първото място във временното класиране. За Ямбол поражението бе шесто от девет мача и тимът държи деветата позиция.

Гостите оказаха най-сериозна съпротива на Рилски спортист през първите 5-6 минути, а в края на първата четвърт домакините вече водеха с 26:18. Баскетболистите на старши треньора Людмил Хаджисотиров увеличиха аванса си до 47:35 на почивката. Рилски спортист доминираше през второто полувреме и преди последните 10 минути дръпна със 76:52. Най-голямата разлика в мача бе 37 точки, а самоковци вкараха 18 тройки от 33 опита и направиха само 9 грешки срещу 17 за противника.

Васил Попов бе най-резултатен за победителите с 20 точки, 4 борби и 6 асистенции. Чавдар Костов завърши с 16 точки, 3 борби и 2 асистенции, а Брандън Рандълф добави 14 точки, 6 борби и 8 асистенции. Дебют за вицешампионите записа Йордан Минчев, който се завърна в българския шампионат след контузия и се отчете с 6 точки, 6 борби и 4 асистенции за 15 минути на терена.

За състава на Ямбол Доминик Кристиано отбеляза 14 точки и овладя 8 борби, а Трей Сампсън се включи с 10 точки и 11 борби.

В следващия по програма 11-и кръг Ямбол ще гостува на Черноморец в Бургас на 17 декември, а Рилски спортист почива.

Сняг, дъжд и поледици през нощта
Хебър Пазарджик с четвърта поредна загуба в групите на волейболната Шампионска лига