Рилски спортист вкара 100 точки на Берое за шести пореден успех в НБЛ

рилски спортист вкара 100 точки берое шести пореден успех нбл
Снимка: БФ Баскетбол
21:02, 17.11.2022

Отборът на Рилски спортист продължава перфектната си серия в НБЛ след успех над Берое в първия мач от 6-ти кръг. У дома в „Арена Самоков“ самоковци се справиха със съперника си със 100:84.

Домакините започнаха видимо по-добре мача и бързо се откъснаха напред с двуцифрена разлика, която увеличиха до почивката на 15 точки. Второто полувреме започна по-равностойно, но силите на беройци не стигнаха за обрат.

Димаджо Уигинс и Брендън Рандолф бяха лидерите на терена за домакините. Центърът записа 21 точки и 8 борби, но напусна терена за пет лични нарушения преди края. Гардът добави 20 точки и 9 борби.

Александър Янев и Крис Минков също се включиха много силно. Първият записа 13 точки, а вторият добави още 16. Еван Бати се отличи с 16 точки.

За Берое Александър Тодорович вкара 17, Дариус Хол добави 22 точки за гостите. Дарин Иванов наниза 14 на клуба, от който тръгна кариерата му.

Така Рилски спортист остава на върха на временното класиране с баланс 6-0. Берое вече е с актив от 4 загуби и две победи.

В следващия кръг Берое е домакин на ЦСКА, а Рилски спортист ще приеме Академик Пловдив.