рилски спортист вкара сто точки борбен шумен самоков
Снимка: БФ Баскетбол
19:55, 11.12.2022
Чете се за: 01:50 мин.

Отборът на Шумен успя да покаже зъби и записа впечатляващо представяне в първата четвърт при гостуването си на Рилски спортист в мач от 10 кръг на Националната баскетболна лига.

Шуменци спечелиха първата част с 33:24, но след това, във втората и третата четвърт вкараха едва 35 точки и позволиха на лидера в класирането да запише девети пореден успех в лигата и да остане перфектен на върха. В крайна сметка Рилски спортист спечели със 103:71.

За Шумен това е седма загуба, като тимът има и две победи.

Страхотен мач за победителите изигра капитанът им Чавдар Костов. За малко повече от 22 минути гардът наниза 30 точки и записа коефициент на полезно действие 39, като пропусна едва две от стрелбите си. С 14 точки се отличи Крис Минков, 13 добави Димаджо Уигинс, а по 11 – Васил Попов и Еван Бати. 10 асистенции пък направи Деян Карамфилов.

За шуменци бившият играч на Рилски спортист Николай Георгиев вкара 22 точки, със 17 се включи Георги Кендеров, а 14 вкара Майк Аденунми.

В следващия кръг Шумен е гост на Левски, като мачът е утре. Рилски спортист пък почива.