Рислки спортист сложи Академик Пловдив за трета победа в женското баскетболно първенство

рислки спортист сложи академик пловдив трета победа женското баскетболно първенство
Снимка: БК Рилски спортист Самоков
17:21, 12.11.2022
Чете се за: 01:50 мин.

Отборът на Рилски спортист записа трета победа от началото на сезона в женското баскетболно първенство на България. Тимът от Самоков победи категорично Академик Пловдив с 89:60 (21:13, 20:9, 30:13, 18:25) като гост в среща от шестия кръг на шампионата.

Рилски спортист доминираше през целия двубой и заслужено стигна до убедителния успех. Възпитаничките на Маргарита Маринкова започнаха силно срещата и натрупаха ранна преднина, която до почивката достигна 19 точки - 41:22.

През второто полувреме гостите продължиха да бъдат по-добри на паркета и взеха третата част с 30:13. Едва в последната четвърт домакините от Академик бяха по-резултатни и спечелиха частта с 25:18, но това не беше достатъчно за тима от Пловдив да избегне поражението.

Най-резултатна за Рилски спортист беше Ивана Бонева с 21 точки, а 15 добави Деница Манолова.

За Академик се отличи Анна Минкова с 14 точки.

С успеха Рилски спортист вече е с баланс от 3 победи и 3 поражения след шест изиграни кръга, докато Академик остава без успех с шест поредни поражения.

В следващия кръг Рилски спортист приема тима на Шампион 2006 в Самоков, докато Академик Пловдив е домакин на Локомотив София.

Марица Пловдив не даде гейм на Славия за 140-а поредна победа в женското волейболно първенство
Междинни избори в САЩ: Демократите печелят и Аризона, местата в Сената са изравнени