Споразумение за прекратяване на войната в Газа и освобождаване на заложниците може да бъде подписано през следващите дни, съобщават източници на Ройтерс.
Съединените щати и Израел изразиха нарастващ оптимизъм, че преговорите с посредничеството на Египет и Катар могат да доведат до споразумение в края на месеца. Те обаче предупредиха, че преговорите може да се провалят.
Администрацията на американския президент Джо Байдън се присъедини към Египет и Катар и положи интензивни усилия за придвижване на преговорите преди новоизбраният президент Доналд Тръмп да встъпи в длъжност следващия месец.
На този фон израелските удари в Газа продължават. Броят на загиналите в Газа през изминалите дни достигна 45 000 души.
Илия Лингорски, БНБ: Месец януари ще бъде достатъчен период на обращение на двете валути
Три дни след въвеждането на еврото: Как пазаруват с новата валута в големия и малкия град?