Садио Мане донесе минимален успех за Ливърпъл над "чуковете"

ливърпул точка върха обрат предпоследния класирането
22:40, 05.03.2022
Чете се за: 01:35 мин.

Ливърпул победи Уест Хем с 1:0 в мач от 28-ия кръг на Висшата лига. Садио Мане отбеляза победното попадение за тима си.

Възпитаниците на Юрген Клоп наложиха домакински натиск и откриха резултата в 27-ата минута. Садио Мане засече подаване на Трент Алекзандър-Арнолд. Англичанинът подобри личния си рекорд за асистенции в рамките на един сезон, след като осъществи 16-о голово подаване през настоящата кампания.

През втората част "чуковете" не отправиха нито един точен удар по противниковата врата, а "мърсисайдци" се задоволиха с притежанието на топката, което им донесе успеха.

След паузата звездата на гостите Джаръд Боуен бе заменен принудително, след като получи травма. Англичанинът бе участвал в 158 от последните 159 шампионатни мач на отборите му.

Върджил ван Дайк постави рекорд за най-много поредни шампионатни мачове на стадион "Анфийлд" без загуба. Нидерландецът има 52 победи и 8 равенства от 60 срещи.

Ливърпул заема втората позиция в класирането с актив от 63 точки, с три по-малко от лидера Манчестър Сити. Уест Хем е 50и в подреждането с 45 пункта.

Реал Мадрид надви Реал Сосиедад след обрат на "Бернабеу"