САЩ и Бразилия ще играят във финала на олимпийския турнир по футбол за жени

В малкия финал ще се срещнат Испания и Германия.

САЩ футбол жени
00:48, 07.08.2024

Женските национални отбори на САЩ и Бразилия по футбол ще играят на финал на Игрите в Париж.

Бразилия поднесе сензацията и се наложи с 4:2 над световния шампион Испания. Американките пък си гарантираха поне сребърните медали след драматична победа с 1:0 над Германия в продълженията, след като редовното време завърши 0:0.

Срещу Германия София Смит донесе успеха на САЩ с гол в 96-ата минута. До края на двубоя в Лион германките опитаха да стигнат поне до изравнителен гол, но без успех.

САЩ гледат към първата си титла след Игрите в Лондон през 2012 година.

Бразилия стигна до сензационен успех срещу един от фаворитите на турнира Испания. Ирене Паредес си отбеляза куриозен автогол още в 6-ата минута, а в края на полувремето Габи Портильо покачи на 2:0 за „селесао“. След подновяването на играта Адриана направи резултата класически. Испанките намали в 85-ата минута след автогол на Дуда Сампайо. Добавеното време на срещата бе 15 минути, но още в първата от тях Керолин направи 4:1 а силите на испанките стигнаха за още един гол на Параюело, но това бе всичко – 4:2.

Мачът за третото място в турнира по футбол за жени между Испания и Германия ще се играе в петък, а в събота на стадион „Парк де Пренс“ е финалът между САЩ и Бразилия.