Шампионът Берое постигна девета поредна победа в баскетболното първенство за жени

женският баскетболен отбор берое записа първа победа групите еврокъп
16:08, 11.12.2022
Чете се за: 02:07 мин.

Отборът на Берое Стара Загора постигна девета поредна победа първенството на България по баскетбол за жени. "Зелените" надиграха Шампион 2006 София с 99:47 (22:10, 30:8, 33:17, 14:12) като домакин в изтеглена среща от десетия кръг по-малко от 24 часа след като надигра Академик (Пловдив) със 127:43.

Шампионките заемат лидерската позиция във временното класиране с актив 9-0, докато гостите от София са четвърти с 3 успеха и вече 6 поражения.

Баскетболистките на Берое превъзхождаха противника си през целия мач, като бяха особено категорични във втората четвърт, когато вкараха 30 точки срещу 8 за гостите и на почивката водеха с 52:18. Разликата стигна 50 точки при 85:35 след 30 минути игра, а в един момент домакините поведоха с 59 точки след по-неопитния тим на Шампион 2006, който направи 34 грешки в двубоя.

Теодора Динева бе най-полезна за Берое с 20 точки, 5 борби и 5 асистенции, а Сиара Ростън добави 16 точки и 10 борби.

За гостите Анджела Стамболян отбеляза 11 точки и 3 борби, а Елена Димова завърши с 10 точки и 7 борби.

В срещите си от следващия по програма девети кръг на първенството Берое ще гостува на Рилски спортист, а Шампион 2006 ще играе срещу Академик в Пловдив на 17 декември. Два дни по-рано за Берое предстои и гостуване на израелския Елицур Рамла в последния кръг от груповата фаза на турнира Еврокъп за жени.

Задържаха български шофьор на камион с 2,14 промила алкохол в Белград
В "Европейци": Казанлъшки майстори създават инструменти по модела на "Страдивариус"