Шампионът Берое стартира с победа в баскетболното първенство при жените

берое спечели втора поредна титла българия тройка секунди сирената
Снимка: БФ Баскетбол
17:04, 08.10.2022

Баскетболният шампион на България при жените Берое Стара Загора започна новия сезон с изразителна победа. Старозагорки надвиха Локомотив София с 81:50 в зала „Триадица“.

Шампионките наложиха невероятно темпо в първите 10 минути на мача, когато натрупаха и актив от 20 точки. Последваха две равностойни четвъртини, които столичанки дори спечелиха с по точка. Силна серия в края на мача узакони победата на гостенките.

Всички титулярки в състава на Таня Гатева завършиха с двуцифрен точков актив. 19 наниза Виолина Кочева, 15 вкара Гергана Иванова, с по 12 се включиха Евгения Нацкина и Теодора Динева, а 10 наниза Радостина Христова (8 борби и 4 асистенции).

Йоланда Коса бе най-резултатна за Локомотив с 11 точки.