Словения се спаси от загуба от Малта с гол в края

Участникът на предстоящото европейско първенство беше близо до изненадваща загуба

дания срази словения заслужи виза евро 2024
22:36, 21.03.2024
Чете се за: 01:40 мин.

Националният отбор на Словения, който ще играе на Евро 2024, стигна само до равенство 2:2 в контролна среща с Малта, която се проведе в Та'Кали.

Гостите от Словения бяха близо до това да допуснат унизителна загуба срещу едно от футболните джуджета в Европа, но бяха спасени от звездата си Бенямин Шешко, който се разписа десетина минути преди края, за да оформи резултата.

Нападателят на Панатинайкос Андраж Шпорар даде преднина на Словения в 28-ата минута и изглеждаше, че гостите няма да имат големи проблеми да спечелят мача.

Домакините от Малта обаче нанесоха своя удар в първия четвърт част от второто полувреме, когато в рамките на четири минути направиха пълен обрат с попадения на Матю Гиламие и Стефан Пизани. Това бяха и единствените два точни удара в мача за малтийците.

До края на двубоя играта се водеше в полето на домакините и в 81-ата минута нападателят на РБ Лайпциг Бенямин Шешко донесе равенството на словенците.

Следващата контрола на Словения е на 26 март срещу Португалия.

Останалите контролни срещи от деня:

Бостън Селтикс и Оклахома Сити Тъндър взеха преднина в своите сблъсъци от втория кръг на плейофите в НБА
09:35, 08.05.2024
Чете се за: 02:40 мин.
Марко Ройс, Матс Хумелс и пътят от Лондон... до Лондон
09:06, 08.05.2024
Чете се за: 04:30 мин.
Панатинайкос срази Макаби у дома и 12 години по-късно отново ще играе във Финалната четворка на Евролигата
07:07, 08.05.2024
Гледайте Божидар Саръбоюков в поредицата "Спортните таланти на България" от 20:00 ч. по БНТ 3
07:00, 08.05.2024