Спартак Плевен остана безгрешен в НБЛ след домакински успех над Черноморец

21:50, 31.10.2022
Чете се за: 01:40 мин.
спартак плевен остана безгрешен нбл домакински успех черноморец
Снимка: БФ Баскетбол

Отборът на Спартак Плевен продължава да няма загуба от началото на сезона в Националната баскетболна лига (НБЛ), като в среща от 4-ия кръг плевенчани надиграха с 84:77 у дома състава на Черноморец.

Двубоят в зала "Балканстрой" се разви много равностойно, като нито един от двата тима не можеше да се откъсне сериозно в резултата.

В крайна сметка домакините, водени от Тодор Тодоров, взеха солиден аванс в средата на последната четвърт след серия от 16:4 точки и до края запазиха преднината си, за да запишат четвърта последователна победа от началото на кампанията в НБЛ.

Мартин Маринов стана най-резултатен за победата на Спартак със 17 точки, 2 борби и 3 асистенции, а по 16 добавиха Ивко Ивков и Барет Бенсън. За Черноморец Мунис Туту пък се отчете със 17 пункта.

Победата остави баскетболистите на Спартак Плевен на върха в подреждането заедно с тима на Рилски спортист, като това са единствените два отбора без грешна стъпка до момента. Черноморец пък е на 4-та позиция с баланс от две победи и две загуби.