Примирието изтича днес в полунощ
За първи път от началото на войната в Украйна лидерите от "коалицията на желаещите" са заедно в Киев, за да демонстрират твърдата си подкрепа за президента Володимир Зеленски.
Френският президент Еманюел Макрон, германският канцлер Фридрих Мерц и премиерите на Великобритания Киър Стармър и на Полша Доналд Туск вече са в украинската столица. След пристигането си те отдадоха почит на загиналите украински войници.
Целта на посещението е да покажат подкрепа за Украйна и да повторят призива на Съединените щати за "пълно и безусловно 30-дневно прекратяване на огъня". Междувременно Русия и Украйна взаимно се обвиниха в нарушаване на тридневното примирие, а от Киев го нарекоха "фарс".
Кой стои зад саботажите на „Северен поток“: Разказ на украински полковник, сочен за координатор на атаките
Антониу Коща на посещение в Братислава и Талин: Председателят на Европейския съвет обсъжда бюджета на ЕС
"Игра на тронове" среща "Хари Потър": Кит Харингтън влиза в ролята на проф. Локхарт
Очакват ли се големи разлики при „Гражданската отговорност“ след влизането в сила на „Бонус-Малус“?