Стаматова ще играе на четвъртфиналите на сингъл на тенис турнира в Бад Валтерсдорф

юлия стаматова полуфиналистка тунис
Снимка: БФ тенис
14:48, 05.10.2023
Чете се за: 01:07 мин.

Юлия Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл на тенис турнира на клей в Бад Валтерсдорф (Австрия) с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставената под номер 6 в схемата Стаматова победи Лаура Сватикова (Словакия) със 7:6(2), 3:6, 6:0 за 2:24 часа.

Българката спечели първия сет след тайбрек, а във втората част пропиля преднина от 3:1, съперничката й взе пет поредни гейма и изравни резултата. В третия сет Стаматова доминираше, не даде нито един гейм на словачката и лесно затвори мача.

За място на полуфиналите Стаматова ще играе срещу четвъртата поставена Стефания Божица от Румъния.

Молдова забранява участие в избори на проруската партия "Шор"
17-годишната Ива Иванова продължава успешната си серия на тенис турнира за жени в Шибеник (Хърватия)